Ebooki

O komunikacji wewnętrznej wciąż jeszcze pisze się za mało. Dlatego do istniejących już publikacji i blogów, które polecam tutaj, dorzucam jeszcze mojego autorstwa ebooki o komunikacji wewnętrznej.

Klikaj, pobieraj, czytaj. Uznasz za przydatne – polecaj dalej.

Nie musisz zostawiać żadnych danych, nie musisz też zapisywać się na newsletter (w lewym dolnym rogu strony), chociaż jeśli to zrobisz nie przegapisz kolejnych publikacji.


Matryca narzędzi komunikacji wewnętrznej – Przewodnik

matryca-narzedzi-komunikacji-wewnetrznejAutor:

Matryca narzędzi komunikacji wewnętrznej to moje ulubione narzędzie, które wspiera pracę w komunikacji w organizacji. A że na wsparciu i profesjonalizacji speców od komunikacji wewnętrznej mi zależy, to mam dla Ciebie nie tylko przykład takiej matrycy, ale i przewodnik po procesie jej budowania i wykorzystywania.

O ile mi wiadomo, to jeden z pierwszych tego typu przewodników po polsku. Jak każda wersja 1.0., obarczony jest pewnie swoimi niedoskonałościami, a już z pewnością pewną dozą literówek i nietrafionych przecinków ;) Jeśli czujesz, że potrzebuje uzupełnienia, koniecznie daj mi znać. Jeśli masz ochotę podyskutować o pewnych jego elementach – napisz tym bardziej.

O tym, dlaczego narzędzia potrzebne są nie tylko komunikacji wewnętrznej, ale i jej ekspertom, przeczytasz tutaj.


Strategia komunikacji wewnętrznej

Strategia komunikacji wewnetrznej - Czesci WspolneAutor:

Jak zaplanować działania komunikacyjne na kolejny rok. Jak powiązać działania komunikacji wewnętrznej ze strategią organizacji? Jak zbudować pozycję komunikacji wewnętrznej jako partnera dla biznesu? Poniżej odpowiedzi w skondensowanej formie. Ich rozwinięcie na blogu w cyklu wpisów STARTegia.


 

Netykieta – 10 zasad dobrego mailowania

Netykieta - 10 dobrych praktyk komunikacji e-mailowejAutor:

W tym krótkim ebooku czeka na Ciebie 10 zasad i dobrych praktyk, które umilają i ułatwają życie podczas mailowania w naszych organizacjach. Sprawdź, które z tych zasad sprawdzą się u Ciebie. Chcesz więcej wiedzieć o netykiecie? Przeczytaj cykl, w którym szerzej opisuję użyteczność tych zasad.

 

Kolejne ebooki o komunikacji wewnętrznej wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>