Ebooki

E

O komunikacji wewnętrznej wciąż jeszcze pisze się za mało. Dlatego do istniejących już publikacji i blogów, które polecam tutaj, dorzucam jeszcze ebooki o komunikacji wewnętrznej.

Klikaj, pobieraj, czytaj. Jeśli uznasz za przydatne – proszę podaj dalej. Niech się przydadzą kolejnym osobom.


Matryca narzędzi komunikacji wewnętrznej – Przewodnik

Autor: Marzena Tajchman

matryca-narzedzi-komunikacji-wewnetrznejMatryca narzędzi komunikacji wewnętrznej to moje ulubione narzędzie, które wspiera pracę w komunikacji w organizacji. A że na wsparciu i profesjonalizacji speców od komunikacji wewnętrznej mi zależy, to mam dla Ciebie nie tylko przykład takiej matrycy, ale i przewodnik po procesie jej budowania i wykorzystywania.

O ile mi wiadomo, to jeden z pierwszych tego typu przewodników po polsku. Jak każda wersja 1.0., obarczony jest pewnie swoimi niedoskonałościami, a już z pewnością pewną dozą literówek i nietrafionych przecinków ;) Jeśli czujesz, że potrzebuje uzupełnienia, koniecznie daj mi znać. Jeśli masz ochotę podyskutować o pewnych jego elementach – napisz tym bardziej.

O tym, dlaczego narzędzia potrzebne są nie tylko komunikacji wewnętrznej, ale i jej ekspertom, przeczytasz tutaj.


Strategia komunikacji wewnętrznej

Autor: Marzena Tajchman

Strategia komunikacji wewnetrznej - Czesci WspolneJak zaplanować działania komunikacyjne na kolejny rok. Jak powiązać działania komunikacji wewnętrznej ze strategią organizacji? Jak zbudować pozycję komunikacji wewnętrznej jako partnera dla biznesu? Poniżej odpowiedzi w skondensowanej formie. Ich rozwinięcie na blogu w cyklu wpisów STARTegia.


 

Netykieta – 10 zasad dobrego mailowania

Autor: Marzena Tajchman

Netykieta - 10 dobrych praktyk komunikacji e-mailowejW tym krótkim ebooku czeka na Ciebie 10 zasad i dobrych praktyk, które umilają i ułatwiają życie podczas mailowania w naszych organizacjach. Sprawdź, które z tych zasad sprawdzą się u Ciebie. Chcesz więcej wiedzieć o netykiecie? Przeczytaj cykl, w którym szerzej opisuję użyteczność tych zasad.